Risotto met peer, gorgonzola & walnoot
Romige risotto met gekaramelliseerde peer, gorgonzola dolce, geroosterde walnoten en verse tijm. De zoete peer brengt balans in de krachtige kaas, terwijl de walnoten voor structuur zorgen. Een onderscheidend vegetarisch gerecht dat met weinig handelingen tijdens de service kan worden bereid.
Ingrediënten
- 2.500 gSmiling Cook Risotto
- 750 grijpe maar stevige handperen
- 450 ggorgonzola dolce
- 200 gwalnoten
- 150 gsjalot
- 100 groomboter
- 15 gverse tijm
- Naar smaakversgemalen zwarte peper
- Naar smaakfijn zeezout
Mise en place
Rooster de walnoten 6 tot 8 minuten in de oven op 160 °C. Laat ze afkoelen en breek ze grof.
Schil de peren en verwijder het klokhuis. Snijd ongeveer twee derde in blokjes van 8 millimeter. Snijd het resterende deel in dunne partjes voor de bordopmaak.
Snipper de sjalot fijn en ris de blaadjes van de tijm. Houd 300 gram gorgonzola gereed voor verwerking in de risotto en 150 gram voor de afwerking.
Bak de peerblokjes en peerpartjes afzonderlijk in roomboter tot ze licht gekaramelliseerd zijn. Zorg dat de peer stevig blijft en bewaar de blokjes en partjes apart.
Bereiding tijdens de service
Fruit per portie een kleine hoeveelheid sjalot in roomboter zonder deze te laten kleuren. Voeg 250 gram bevroren Smiling Cook Risotto toe en verwarm volgens de bereidingswijze tot de risotto volledig warm en romig is.
Meng 30 gram gorgonzola, de gekaramelliseerde peerblokjes en enkele blaadjes tijm door de risotto.
Laat de gorgonzola rustig door de risotto smelten. Breng op smaak met versgemalen zwarte peper en uitsluitend indien nodig een kleine hoeveelheid zout.
Bordopmaak
Schep de risotto losjes in een warm diep bord. Verdeel enkele gekaramelliseerde peerpartjes over het gerecht. Werk af met stukjes gorgonzola, geroosterde walnoten, enkele blaadjes verse tijm en versgemalen zwarte peper.